Solare – Yorkshire Terrier

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Yorkshire terrier. Nasze psy wychodzą z hodowli z rodowdem i pewnym pochodzeniem.

Charakterystyczne cechy yorkshire terrier biewer

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rasie Biewer terrier, przeczytaj ten artykuł. Dowiesz się o wyjątkowej osobowości i cechach charakterystycznych tego toy teriera. Biewery są podatne na problemy z oczami, a także na infekcje uszu. Chociaż większość problemów zdrowotnych związanych z Biewerami jest związana z pielęgnacją, mogą one wystąpić z różnych powodów. Problemy z oczami mogą obejmować postępujący zanik siatkówki, pierwotne zwichnięcie soczewki i syringomielię Chiariego. Hodowcy powinni przeprowadzać testy na obecność tych chorób u swoich psów, aby zapobiec ich rozwojowi.

Biewer terrier to rasa Yorkshire terrierów

Biewer to rasa Yorkshire terrierów, która powstała w 1984 r., kiedy to niemiecka rodzina Biewer wyhodowała dwa Yorkshire teriery, z których urodziło się szczenię w typie piebald. Nazwa rasy, która obecnie jest skrócona do Biewer, została nadana tej nowej rasie psów przez Allgemeiner Club der Hundefreunde Deutschland e.V., który uznaje ją za odrębną i oddzielną rasę.

Jest to toy terier

Biewer terrier to mały, szylkretowy piesek o cechach Yorkshire tier. Pies ten otrzymał swoją nazwę od pary hodowlanej niemieckich Yorków. Ta zabawkowa rasa jest jedną z najnowszych ras uznanych przez American Kennel Club (AKC). Jest to mały piesek wielkości zabawki, ważący od 1,8 do 3,6 kg. Rasa ta przypomina Yorkshire terriera i początkowo była hodowana w celu uzyskania białego umaszczenia. Dopiero pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku Amerykanie zaczęli importować te psy i obecnie mogą one brać udział w wystawach Westminster.

Jest inteligentny

Biewer to niezwykle inteligentny mały pies. Często może się wydawać, że Biewer jest mądrzejszy niż jest w rzeczywistości, co może sprawić, że trudno będzie z nim żyć. Biewery szybko się uczą i czasami mogą stać się wymagające, jak szef. Ze względu na ich inteligencję, ważne jest, aby wcześnie rozpocząć szkolenie psa. Mimo że jest to rasa skłonna do zabawy, może być agresywna i natarczywa, jeśli nie jest odpowiednio socjalizowana.

Przeczytaj:  Yorkshire terrier - opis rasy

Jest zabawny

Biewer Teriery i Yorki mają pewne podobieństwa. Oba są małymi i energicznymi psami o lśniącej sierści. Biewery są jednak bardziej figlarne, podczas gdy Yorki są odważne i opiekuńcze. Oba dobrze dogadują się z dziećmi i dobrze reagują na szkolenie. Biewer jest psem przyjaznym i dobrym towarzyszem dla całej rodziny. Jeśli zastanawiasz się nad adopcją Biewer Terriera, weź pod uwagę następujące wskazówki.

Jest wysportowany

Biewer Yorkshire Terrier jest jedną z rzadkich czystych ras psów. Jest wariantem klasycznego Yorkshire Terriera, ale jest bardziej żółto-biały niż czarny. Mimo że nie jest to uznana rasa, jest stosunkowo szeroko rozpowszechniona w Czechach. Nazwa pochodzi od nazwiska ich hodowców, państwa Biewer, którzy wyhodowali tę rasę w Niemczech po udanej hodowli Yorkshire terierów.

Jest aktywny

Biewer Terrier to stosunkowo nowa rasa, pochodząca z Niemiec, gdzie była pierwotnie popularna. Jej nazwa pochodzi od pary Yorkshire terierów wyhodowanych przez Gertrud Biewer, która chciała mieć psa o umaszczeniu „Pom Pon”. Udało jej się wyhodować z tych dwóch psów jedno szczenię – piegowatego Yorka. Szczeniak ten został zarejestrowany jako Schneefloeckchen von Friedheck. Szczenię to, wraz z kolejnymi miotami, zdobyło tytuł mistrza świata i stało się najpopularniejszym psem w tej rasie.

Ma długą, jedwabistą sierść

Z wyglądu biewer jest podobny do yorkshire teriera, ma długą, jedwabistą sierść. Zazwyczaj jest niebiesko-biały z białymi łatami na klatce piersiowej, łapach i twarzy. Krawędzie są regularnie przycinane, aby zapewnić czysty i schludny wygląd. Ma długą, jedwabistą sierść, dlatego pielęgnacja biewera wymaga regularnego szczotkowania i trymowania. Niektórzy groomerzy zalecają comiesięczne wizyty u profesjonalnego groomera.

 

Podobne