Solare – Yorkshire Terrier

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Yorkshire terrier. Nasze psy wychodzą z hodowli z rodowdem i pewnym pochodzeniem.

Czy yorkshire terrier jest inteligentny?

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Yorka teriera, być może zastanawiasz się, czy ta rasa jest inteligentna. Pytanie brzmi: jak inteligentny jest Yorkie i jak łatwo go wytresować. W tym artykule dowiesz się, jakie jest IQ Yorków, ich zdolności adaptacyjne i zwinność. Omówione zostaną również zalety posiadania Yorków w domu.

York terier

Jeśli szukasz wesołego, inteligentnego i wysportowanego psa, Yorkie to właściwy wybór. Choć mogą być trudne w szkoleniu, mają doskonałe umiejętności w zakresie posłuszeństwa i zwinności. Mimo że łatwo je szkolić w domu, mogą być uparte i trudno je wyrwać z klatki, jeśli zostaną same na zbyt długo. Dobrym sposobem radzenia sobie z tym problemem jest szkolenie psa w klatce od szczenięcia i pozostawianie go w niej zawsze, gdy zostawiasz go samego. Upewnij się, że pies ma w klatce swoje ulubione zabawki, świeżą wodę i wygodne posłanie.

Jego IQ

Jedna z najpopularniejszych ras psów zabawek, Yorkshire Terrier (znany również jako „Yorkie”) jest wyjątkowo inteligentny. Według psychologa psów Stanleya Corena, Yorki są „ponadprzeciętnie inteligentne” i zajmują 34. miejsce wśród kwalifikujących się ras psów. Psy te znane są również z tego, że są bardzo inteligentne, co czyni je doskonałymi zwierzętami dla osób, które chcą mieć małego psa do towarzystwa i na kolana.

Zdolności adaptacyjne

Pomimo swoich niewielkich rozmiarów Yorki są zaskakująco inteligentne. Ich inteligencja sprawia, że są doskonałym wyborem dla osób, które podróżują, pracują lub mieszkają w mieście. Znając zaledwie kilkaset słów, mogą nauczyć się podstawowych komend w zaledwie 15-25 powtórzeń. W rzeczywistości większość Yorków można przyuczyć do wykonywania podstawowych komend w ciągu jednej godziny. Chociaż Yorki są małe, należą do najbardziej inteligentnych psów i szybko reagują na polecenia.

Przeczytaj:  Jakie są podobne rasy do yorkshire terrier

Jego zwinność

Yorkshire terrier jest jedną z najbardziej inteligentnych ras. Ta żywa, inteligentna rasa doskonale radzi sobie w agility, flyballu i psich sportach. Jej inteligencja sprawia, że jest doskonałym wyborem do tych zajęć, a psy szybko się uczą. Należy jednak pamiętać, że brak podszerstka u tej rasy sprawia, że nie jest ona przystosowana do życia w bardzo zimnym klimacie. Poniżej przedstawiono niektóre z najczęstszych problemów, z jakimi borykają się Yorkshire teriery podczas udziału w zawodach agility i flyball.

Jego wielkość

Na pytanie: „Czy Yorkshire terrier jest inteligentny?”, często pada odpowiedź „tak”, ale jeśli pomyśleć o nim w kategoriach jego wielkości, jego inteligencja jest ograniczona. W rzeczywistości inteligencja instynktowna Yorkshire terriera jest związana z jego wielkością. Z drugiej strony, inteligencja adaptacyjna odnosi się do zdolności uczenia się i samodzielnego wykonywania czynności. Ten rodzaj inteligencji jest bardzo różny u poszczególnych osobników, dlatego odpowiedź zależy od konkretnego psa.

Stan jego oczu

Oczy Yorkshire teriera zawierają setki komórek fotoreceptorowych. Soczewka skupia światło na tych komórkach fotoreceptorowych. Komórki te następnie przetwarzają światło na sygnały elektryczne, które są wysyłane do mózgu w celu przetworzenia. W siatkówce występują dwa rodzaje komórek fotoreceptorowych: komórki stożkowe i komórki pręcikowe. Te pierwsze są odpowiedzialne za wykrywanie koloru i ruchu, natomiast komórki stożkowe nie funkcjonują dobrze w słabym świetle.

 

Podobne