Solare – Yorkshire Terrier

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Yorkshire terrier. Nasze psy wychodzą z hodowli z rodowdem i pewnym pochodzeniem.

Jak długo rośnie yorkshire terrier?

Ogólnie rzecz biorąc, Yorkshire terrier mierzy od 7 do 8 cali wysokości, mierząc od ziemi do grzbietu między łopatkami. Długość powinna być równa wysokości, ale dokładne wymiary mogą się różnić. Wzrost i waga psa zależą od jego wagi przy urodzeniu, żywienia, uwarunkowań genetycznych i innych czynników. Niezależnie od dokładnych wymiarów, przy wyborze psa pamiętaj o tym, aby mieć na uwadze swoje Yorki.

Wielkość

Wielkość Yorkshire Terriera jest bardzo zróżnicowana. Dorosłe Yorkshire mogą ważyć zaledwie 4 funty, osiągać wagę około 12 funtów i wiele innych. Yorkshire „filiżanka do herbaty” może ważyć nawet 15 funtów! Choć są małe, Yorkshire łączą w sobie ducha teriera z inteligentną i niezależną osobowością. Mogą osiągać rozmiary od małego, drobnego psa do olbrzyma.

Waga

Szczenięta Yorków są bardzo energiczne i mają przed sobą wiele ważnych doświadczeń we wczesnym okresie życia. Jako jedna z najpopularniejszych ras zabawek, Yorki wymagają dużo uwagi w pierwszych latach życia. Judy Marksbury, członek zarządu Yorkshire Terrier Club of America, ma 30-letnie doświadczenie jako hodowca Yorków. Prowadzi także ośrodek dla zwierząt Happy Tails Pet Resort, gdzie od 24 lat hoduje Yorki.

Okres wzrostu

Ogólnie rzecz biorąc, Yorkshire Terrier przestaje rosnąć, gdy osiągnie wiek od dwóch do trzech lat. W tym wieku Twój York będzie ważył od 3 do 3,2 kg. Niektóre Yorki mogą osiągnąć wagę czterech kilogramów, ale nie jest to częste. Gdy Twój York osiągnie te kamienie milowe, prawdopodobnie jest już seniorem. Niezależnie od tego, okres wzrostu Yorkshire Terrierów jest inny dla każdej rasy.

Wymagania pielęgnacyjne

Wymagania dotyczące opieki nad Yorkshire terierem obejmują zapewnienie szczenięciu odpowiedniego dopływu krwi. Wiele Yorków cierpi z powodu problemu zwanego zwichnięciem rzepki. Skutkiem tego schorzenia jest koślawa noga psa, nieprawidłowy chód i ból. Na szczęście, orteza stawu kolanowego i masaż mogą pomóc w złagodzeniu bólu i dyskomfortu. W przypadku poważnego zwichnięcia rzepki należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego dla psa. Innym schorzeniem występującym u psów rasy Yorki jest przeciek wątrobowy (PSS). Schorzenie to dotyczy wątroby i występuje u około 0,2% wszystkich psów czystej krwi. W przypadku szczeniaka z tym schorzeniem właściciel powinien unikać narażania go na nadmierny wysiłek fizyczny.

Przeczytaj:  Yorkshire terrier - opis rasy

Obcinanie ogona

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Yorkshire teriera, możesz się zastanawiać, czy przycinanie ogonów jest odpowiednie dla Twojego psa. Wiele Yorków ma przycinane ogony, ale tak naprawdę nie ma takiej potrzeby. W rzeczywistości w 25 krajach, poza kilkoma wyjątkami, obcinanie ogonów jest niezgodne z prawem. Zabieg ten jest niebezpieczny bez znieczulenia i chociaż korzyści z niego płynące poza środowiskiem pracy są niewielkie, przycinanie ogonów u yorków jest powszechne w przypadku psów wystawowych.
Wiek, w którym york terrier jest gotowy do zamieszkania w nowym domu

Jeśli zastanawiasz się nad adopcją Yorka teriera, pamiętaj o kilku ważnych kwestiach. Te miniaturowe psy są bardzo zaawansowane w szkoleniu i pielęgnacji. W przeciwieństwie do większości psów, Yorki pozostają dorosłe do ósmego roku życia i często są uważane za psy seniorów. Dobra wiadomość jest taka, że Yorki rosną bardzo szybko i nie muszą nawet przestać rosnąć, gdy osiągną dorosłe rozmiary. W rzeczywistości wiele Yorków przestaje rosnąć już w wieku sześciu miesięcy. Inne osiągają dojrzałość fizyczną dopiero po ukończeniu pierwszego roku życia.

 

Podobne