Solare – Yorkshire Terrier

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Yorkshire terrier. Nasze psy wychodzą z hodowli z rodowdem i pewnym pochodzeniem.

Jak długo żyje yorkshire terrier?

Jeśli zawsze zastanawiałeś się, jak długo żyje Yorkshire Terrier, to dobrze trafiłeś. W tym artykule omówimy średnią długość życia, problemy zdrowotne i najczęstsze przyczyny śmierci. Dowiesz się także o Bonny, najstarszym Yorkshire Terrierze, oraz poznasz inne ciekawe fakty na temat tej rasy. Nie zapomnij odwiedzić naszej strony na Facebooku, aby uzyskać więcej informacji! Pamiętaj, że informacje zawarte na tej stronie służą wyłącznie celom informacyjnym i nie powinny być wykorzystywane jako substytut profesjonalnej diagnozy i leczenia weterynaryjnego.

Wiek w chwili śmierci

Wiek w chwili śmierci Yorkshire Terriera jest ważnym czynnikiem, szczególnie w przypadku szczeniąt. Jednak nawet najbardziej kochane psy mogą cierpieć z powodu problemów zdrowotnych. Na przykład u młodych Yorkshire Terrierów może rozwinąć się choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych zwana chorobą Legg-Calve-Perthesa. Przyczyna nie jest jasna, ale uważa się, że zmniejszony dopływ krwi do biodra powoduje osłabienie i złamanie głowy kości udowej. Zazwyczaj objawy tej choroby pojawiają się po raz pierwszy około szóstego do dziewiątego miesiąca życia i często wymagają operacji.

Przewidywana długość życia

Jeśli jesteś właścicielem psa rasy Yorkshire Terrier, zapewne wiesz, że jego średnia długość życia waha się między rokiem a dwoma latami. Nie jest tak jednak w przypadku wszystkich terierów. Niektóre rasy mają krótszą średnią życia niż inne, a niektóre mogą być nawet śmiertelne. W każdym razie istnieją sposoby na wydłużenie życia Twojego Yorkshire Terriera. Stosując się do kilku prostych wskazówek, możesz sprawić, że Twój pies będzie zdrowy i szczęśliwy.

Kwestie zdrowotne

Yorkie to odważna i pełna ducha rasa, która wyewoluowała z psa pracującego, którego korzenie sięgają łapania szczurów. Zazwyczaj rozpieszczane jako szczeniaki, Yorki żyją od jedenastu do piętnastu lat. Pomimo swojego sympatycznego usposobienia Yorkshire Teriery mają pewne słabości genetyczne. Są podatne na cukrzycę, brachycefalię, zapadanie się tchawicy, wady serca, zastawki wątrobowe, zwichnięcie rzepki i chorobę Legg-Calve-Perthesa (choroba zwyrodnieniowa głowy kości udowej).

Przeczytaj:  Ciekawostki na temat yorkshire terrier

Najczęstsze przyczyny śmierci

Jako czwarta główna przyczyna śmierci Yorków, choroby układu oddechowego są jedną z najczęstszych przyczyn śmierci u tej rasy. Chociaż inne rasy są bardziej narażone na choroby układu oddechowego, Yorkshire Terrier nie jest w tym odosobniony. Buldog, Borzoi i Pudel mają wyższy wskaźnik zgonów z powodu chorób układu oddechowego. Do najczęstszych przyczyn śmierci Yorków należą przewlekłe zapalenie oskrzeli, zwłóknienie płuc i zapadnięcie tchawicy. Wiele z tych schorzeń jest spowodowanych zmianami degeneracyjnymi w płucach starszych psów.

Średnia długość życia

Średnia długość życia Yorkshire teriera wynosi od 12 do 15 lat, choć jest bardzo zróżnicowana. Chociaż wiele ras psów żyje krócej, Yorkshire terrier należy do najbardziej wytrzymałych i zdrowych. Pomimo niewielkich rozmiarów, w idealnych warunkach Yorki mogą dożyć nawet 16 lat. Ich długość życia jest również większa u samic, które żyją do 15 lat dłużej niż samce.

Oczekiwana długość życia Yorków w typie Teacup

Podczas gdy normalny Yorkie może żyć do 16 lat, Teacup Yorkie żyje zaledwie od trzech do siedmiu lat. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary, Teacup Yorkie jest podatny na problemy zdrowotne, wypadki i inne dolegliwości. Dlatego też jego długość życia jest znacznie krótsza niż normalnego Yorka. Jednak dzięki odpowiedniej diecie, ćwiczeniom i opiece długość życia Teacup Yorkie może wydłużyć się do dziewięciu lat lub więcej.

 

Podobne