Solare – Yorkshire Terrier

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Yorkshire terrier. Nasze psy wychodzą z hodowli z rodowdem i pewnym pochodzeniem.

Jak wychować yorkshire terrier?

Pierwsze kroki Twojego Yorkshire Terriera będą prawdopodobnie trudne. W końcu ta rasa to pies, a nie kot! Mimo to, Yorkshire Terriery są stosunkowo łatwe w szkoleniu, gdy są już wystarczająco dorosłe, aby wykonywać polecenia. Jednak szkolenie Yorkshire Terriera nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że proces ten przebiegnie sprawniej. Powinieneś także zastosować się do kilku typowych rad dotyczących szkolenia psów.

Pielęgnacja

Podstawowa opieka weterynaryjna dla Yorka może kosztować od 100 do 300 dolarów rocznie. W zależności od lekarza weterynarii, wydatki te mogą być jeszcze wyższe. Na przykład, kastracja Yorkshire Terriera może kosztować do 265 dolarów. Podobnie, coroczne wizyty u weterynarza mogą kosztować do 125 dolarów, a nawet więcej, jeśli zdecydujesz się na bardziej zaawansowaną metodę. Wizyty te obejmują szczepienia, coroczny egzamin i badania krwi w celu wykrycia ewentualnych ukrytych problemów zdrowotnych.

Ćwiczenia

Yorkshire terrier potrzebuje regularnego ruchu. Z natury są ciekawskie, figlarne i energiczne, więc regularne ćwiczenia pozwolą im uniknąć kłopotów i sprawią, że będą zadowolone. Regularne ćwiczenia zmniejszą również ich szczekanie i żucie, co jest korzystne nie tylko dla Ciebie, ale również dla psa. Najlepsze efekty ćwiczeń uzyskasz ograniczając czas, jaki Twój Yorkie spędza na zabawie na podwórku.
Środki ostrożności

Jako jedna z najmniejszych ras psów, Yorkshire Terrier może być kłopotliwy. Te małe psy mają od 7 do 8 cali wzrostu i ważą około 7 funtów. Pomimo uroczych muszek, mogą być zadziorne i terytorialne. Dlatego też, aby zapewnić im bezpieczeństwo, należy przestrzegać pewnych środków ostrożności przed wychowaniem. Oto kilka rzeczy, o których warto pamiętać:

Pielęgnacja

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu Twojego Yorkshire teriera w doskonałej kondycji, oto kilka wskazówek. Pielęgnacja Yorkshire terriera jest ważna z kilku powodów. Przede wszystkim pomaga utrzymać sierść w dobrym stanie. Yorki mają zazwyczaj miękką sierść i wrażliwą skórę, dlatego też nie zrzucają zbyt wiele. Mogą jednak cierpieć na alergie, które najprawdopodobniej objawiają się swędzeniem skóry.

Przeczytaj:  Czy występuje black yorkshire terrier?

Podróżowanie z yorkshire terrierem

Jeśli podróżujesz samolotem ze swoim yorkshire terrierem, pamiętaj, że linie lotnicze różnią się pod względem zasad dotyczących przewożenia zwierząt w samolotach. W zależności od wielkości i wagi psa, lot może kosztować od dwudziestu do sześćdziesięciu dolarów. Niektóre linie lotnicze w ogóle nie zaakceptują Twojego psa. Ponadto, niektóre linie lotnicze mają pewne wymagania dotyczące wieku i kraju docelowego. Należy pamiętać, że rasa psa może również wpłynąć na koszt lotu. Niektórzy przewoźnicy mogą nie zezwolić na przewóz psa na pokładzie samolotu ze względów bezpieczeństwa.

Choroba Legg-Calve-Perthesa

Objawy choroby Legg-Calve-Perthesa są podobne do objawów dysplazji stawu biodrowego. Diagnoza weterynaryjna opiera się na wywiadzie, badaniu fizycznym i zdjęciach radiologicznych. Im wcześniej zostanie postawiona diagnoza, tym większa szansa na skuteczne leczenie. Uważa się, że przyczyną choroby jest brak odpowiedniego dopływu krwi do głowy kości udowej, co powoduje stopniowe zwyrodnienie kości i chrząstki stawu biodrowego.

Hipoalergiczny yorkshire terrier

Bez względu na to, czy masz alergię na sierść, kurz, czy nawet sierść psa, możesz znaleźć hipoalergicznego Yorkshire terriera, którego nazwa pochodzi od nazwy rasy. Psy te są niewielkiej postury, ale mogą ważyć nawet do 7 funtów. Rasa ta została pierwotnie wyhodowana w Yorkshire, w Anglii, w XIX wieku. Psy te nie powinny być większe niż 7 funtów. Jeśli zastanawiasz się nad kupnem Yorkshire teriera, pamiętaj, aby zapoznać się z informacjami na temat odmiany hipoalergicznej.

 

Podobne