Solare – Yorkshire Terrier

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Yorkshire terrier. Nasze psy wychodzą z hodowli z rodowdem i pewnym pochodzeniem.

Jakie są podobne rasy do yorkshire terrier

Jeśli zastanawiasz się, co jest podobnego w Yorkshire terrierze, nie jesteś sam. Setki innych ras są również blisko spokrewnione z Yorkiem, w tym Silky Terrier, Airedale i Lakies. Ale które z nich są warte rozważenia? Dowiedz się tego poniżej. Porównamy osobowość i cechy Yorków z innymi psami. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych psich kuzynach!

Silky Terrier

Silky Terrier to niewielka rasa psów z rodziny terierów, pochodząca z Australii. Są one blisko spokrewnione z Yorkshire terierem i terierem australijskim. Ich najbardziej charakterystyczną cechą jest prosta, lśniąca sierść. Silky Terrier jest oficjalną nazwą rasy w Australii. Jej historia sięga XIX wieku. Na początku XX wieku był on hodowany w Stanach Zjednoczonych i Australii.

Chociaż Silky Terrier jest mniejszy od Yorkshire terriera, mają one podobne rozmiary i temperament. Obie rasy są energiczne, czujne i mają iskrzącą się osobowość. Silky Terrier jest jednak bardziej agresywny niż Yorkshire terrier. Może atakować inne psy, dlatego właściciele powinni trzymać z dala od niego małe zwierzęta domowe. Ważne jest, aby dbać o Silky terriera, jeśli się go adoptuje.

Airedale

Airedale jest podobny do Yorkshire terriera, choć są to bardzo różne rasy. Pierwotnie Airedale były hodowane dla mężczyzn z klasy robotniczej, którzy nie mieli miejsca na trzymanie więcej niż jednego psa. Ich przeznaczeniem było bycie psami uniwersalnymi, które mogły polować na większe zwierzęta i szkodniki, a także pilnować gospodarstwa. Można je było również szkolić do zaganiania krów i odzyskiwania ptaków. Mimo że rasa ta jest większa niż większość innych terierów, miała w sobie tyle samo ducha i mogła pełnić rolę psa stróżującego.

Airedale są koloru czarnego z brązowymi oznaczeniami. Ma małe, v-kształtne uszy i ciemne, okrągłe oczy. Mają średniej długości, kręconą sierść, która jest hipoalergiczna. Sierść jest zwykle usuwana za pomocą maszynki do strzyżenia lub małego ząbkowanego nożyka. Rasa ta nie zrzuca sierści, ale krótka sierść może być kłopotliwa.

Przeczytaj:  Jaki charakter ma yorkshire terrier?

Lakie

Lakie Terrier to rasa psów pochodząca z Lake District w Anglii. Psy te, pierwotnie wyhodowane do polowania na lisy, charakteryzują się wysokim poziomem energii i chęcią zdobywania zwierzyny. Ze względu na ich dużą energię najlepiej trzymać je na ogrodzonym podwórku. Psy te uwielbiają zakopywać się i kopać, do czego należy je zniechęcać. Psy te nie występują powszechnie w Stanach Zjednoczonych, dlatego właściciele powinni zachować ostrożność przy wyborze psa.

Yorkshire Terrier jest prawdziwym terierem i jedną z najpopularniejszych ras w Ameryce. Amerykański Kennel Club sklasyfikował tę rasę na 10 miejscu wśród 193 ras. Inną rasą podobną do Yorkshire jest Silky Terrier. Mimo że te dwa psy nie są spokrewnione z wyglądu, oba są potomkami Yorkshire Terriera i mają wspólną historię. W tym artykule omówiono różnice i podobieństwa między tymi dwoma rasami.

 

Podobne