Solare – Yorkshire Terrier

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Yorkshire terrier. Nasze psy wychodzą z hodowli z rodowdem i pewnym pochodzeniem.

Pielęgnacja sierści yorkshire terrier

Być może zadajesz sobie pytanie: „Jak pielęgnować mojego Yorka?”. Dobrze jest często szczotkować sierść, aby była ładna i lśniąca. Yorki mogą również potrzebować trymowania wokół twarzy, aby zapobiec ocieraniu oczu. Aby utrzymać włosy z dala od oczu, niektórzy właściciele Yorków używają kokardek lub elastycznych opasek na włosy. Kąpiel psa wymaga wyszczotkowania sierści przed jej rozpoczęciem, a następnie dokładnego spłukania. Podczas kąpieli psa należy używać małej gąbki do spłukiwania pyska. Zapobiegnie to dostawaniu się wody do jego nosa.

Szczotkowanie sierści Yorków

Jeśli chodzi o szczotkowanie sierści Yorka, musisz używać dobrej jakości grzebienia i wysokiej jakości szczotki. Możesz użyć szczotki do rozczesywania kołtunów i rozprowadzania naturalnych olejków na całej sierści. Zawsze szczotkuj sierść Yorka od głowy do ogona i wykonuj delikatne ruchy, nie wyrywając sierści. Kąp swojego Yorka co najmniej sześć razy w roku. Pamiętaj o stosowaniu nawilżającego szamponu i odżywki, które pomogą utrzymać sierść w dobrej kondycji.

Najlepszym rozwiązaniem dla Twojego Yorka jest regularne szczotkowanie. W zależności od długości sierści, powinieneś szczotkować ją raz dziennie lub dwa razy w tygodniu. Dłuższa sierść wymaga częstszego szczotkowania, podczas gdy krótka wystarczy raz lub dwa razy w tygodniu. Pamiętaj, aby wybrać szczotkę odpowiednią do rodzaju i długości sierści Twojego Yorka. Dobrze jest też szczotkować sierść Yorka, gdy jest mokra, aby ułatwić przesuwanie grzebienia po sierści i zapobiec rozdwajaniu się końcówek.

Dbanie o czystość zębów Yorków

Utrzymanie zdrowej jamy ustnej Yorka zaczyna się od codziennego czyszczenia zębów. Na zębach Yorków tworzy się kamień nazębny, który może być trudny do usunięcia. Twój lekarz weterynarii może zeskrobać kamień z zębów Twojego Yorka i wyczyścić je poniżej linii dziąseł. Badanie jamy ustnej może również ujawnić ukryte choroby zębów. Yorki powinny odwiedzać lekarza weterynarii dwa razy w roku w celu przeprowadzenia badania jamy ustnej w znieczuleniu. Jeśli nie jesteś w stanie sam zabrać swojego Yorka do weterynarza, rozważ możliwość wykupienia polisy ubezpieczeniowej dla zwierząt domowych lub planu rabatowego dla zwierząt.

Przeczytaj:  Ile kosztuje yorkshire terrier z rodowodem?

Niewspółosiowość zębów jest powszechna u Yorków, ale można jej zapobiegać, jeżeli jest wcześnie leczona. Rotacja i nadmierne stłoczenie zębów to częste problemy stomatologiczne u dorosłych Yorków. Predyspozycje genetyczne do wczesnej degeneracji kości szczęk mogą powodować stłoczenie zębów. Rotacja i przepełnienie zębów utrudniają czyszczenie określonych obszarów jamy ustnej. Regularna opieka stomatologiczna pozwoli zapobiec tym problemom.

Utrzymywanie krótkiej sierści u Yorków

Krótka sierść to jeden z najłatwiejszych sposobów pielęgnacji Yorków. Aby sierść wyglądała schludnie i czysto, należy ją regularnie przycinać na wysokość od trzech do dziesięciu centymetrów. Krótka sierść pomaga również utrzymać psa w chłodzie, zwłaszcza podczas upałów i sezonu na kleszcze. Krótka sierść wymaga delikatnych środków pielęgnacyjnych. Grzebień z szerokimi, wąskimi zębami jest najlepszym narzędziem do usuwania kołtunów.

Typowa sierść Yorków jest jedwabista, podobna do ludzkiego włosa. Ten typ sierści jest zazwyczaj krótki i jedwabisty, i jest uważany za typ wystawowy lub hodowlany. Należy pamiętać, że typ sierści Yorka zależy od jego rodziców. Podczas gdy sierść wełnista jest zazwyczaj gładka, jedwabista i błyszcząca, sierść jedwabista jest łatwiejsza w utrzymaniu i wymaga mniej zabiegów pielęgnacyjnych.

Dbanie o czystość uszu Yorków

Dbanie o czystość płatków uszu Yorka jest ważnym elementem prawidłowej pielęgnacji psa. Uszy mogą szybko zatkać się gruzem, woskowiną i nieprzyjemnym zapachem, dlatego tak ważne jest dbanie o te kwestie. Przewlekłe infekcje uszu są główną przyczyną nieoczekiwanych wizyt u weterynarza. Czyść płatki uszu co jeden do siedmiu dni, aby usunąć widoczną woskowinę i ciała obce.

Istnieje kilka prostych sposobów na czyszczenie uszu Twojego Yorka. Możesz kupić w Internecie preparaty do czyszczenia uszu i przecierać nimi wnętrze uszu psa. Jeśli Twój Yorkie nie lubi czyszczenia uszu, nagradzaj go, dając mu smakołyki, aby chciał to robić. Nagrody na pewno się opłacą. Niektóre Yorki cierpią na chroniczne infekcje uszu, dlatego czyszczenie uszu jest niezbędne dla zachowania ich ogólnego zdrowia.

 

Podobne