Solare – Yorkshire Terrier

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Yorkshire terrier. Nasze psy wychodzą z hodowli z rodowdem i pewnym pochodzeniem.

Yorkshire terrier – jak przygotować do wystawy psów

Przygotowanie Yorkshire teriera do wystawy wymaga pewnego przygotowania i planowania. Jako terier, Yorkshire terrier ma długą, bujną sierść. Ta luksusowa sierść wymaga szczególnej pielęgnacji w porównaniu z innymi, większymi rasami psów. Poniżej wymieniono niektóre z rzeczy, które należy przygotować na wystawę psów. Yorkshire terrier powinien być prowadzony przez wykwalifikowanego przewodnika, posiadać rodowód i być w stanie uiścić opłatę startową. Yorki mogą startować w siedmiu różnych klasach, w tym baby, puppy i junior.

Yorkshire teriery są terierami

Osobowość Yorków jest tak wyjątkowa, że łatwo je odróżnić od innych ras. Uwielbiają być gwiazdą przedstawienia i mogą być zazdrosne o inne zwierzęta. Jeśli będziesz socjalizować swojego Yorka od szczenięcia, będzie on świetnie dogadywał się z innymi psami. Najlepiej zacząć socjalizację od wczesnego wieku szczenięcego i nie zapominać o podawaniu smakołyków w codziennej diecie. Psy tej rasy najlepiej radzą sobie podczas zajęć z posłuszeństwa i szkolenia podstawowego. Są też dość niezależne, więc jeśli rozważasz kupno Yorka, powinieneś wziąć pod uwagę poniższe wskazówki.

Mają bujną sierść

Bujna sierść Yorkshire terierów jest jedną z najbardziej atrakcyjnych cech tej rasy. Kąpiel Yorka jest ważnym elementem pielęgnacji psa. Sierść musi być szczotkowana i pielęgnowana co tydzień, aby zachować swój luksusowy połysk. Kąpiel psa co najmniej raz w miesiącu jest konieczna, aby utrzymać jakość jego sierści. Szczotkowanie jest szczególnie ważne w przypadku Yorków, ponieważ bez regularnego szczotkowania ich sierść może łatwo ulec zmatowieniu i splątaniu. Regularne strzyżenie jest również ważne dla Yorkshire terrierów, ponieważ pozwala utrzymać czystość w okolicach pachwin.

Są one podatne na kichanie wsteczne

Kichanie wsteczne jest stanem, w którym pies ma napadową reakcję oddechową, charakteryzującą się szybkimi wdechami i wydechami powietrza. Może być ono spowodowane podrażnieniem jamy nosowej lub gardła i jest na ogół nieszkodliwe. Jeżeli reakcja ta utrzymuje się przez dłuższy czas, pies może cierpieć na zaburzenia oddychania. Lekarz weterynarii może wykluczyć wszelkie ukryte problemy zdrowotne i przeprowadzić dokładne badanie.

Przeczytaj:  Jakie szczepienia powinien mieć yorkshire terrier?

Wymagają one dodatkowej opieki w porównaniu z większymi rasami psów

Jako mały pies, Yorkshire terrier jest podatny na pewne problemy zdrowotne, takie jak choroby zębów. Regularne szczotkowanie zębów jest konieczne dla Twojego Yorka, a raz lub dwa razy w roku powinien on odwiedzić weterynarza w celu wykonania badania kontrolnego. Choroby zębów nie tylko prowadzą do utraty zębów, ale mogą również zwiększyć ryzyko wystąpienia chorób metabolicznych i chorób serca u psa. Yorkshire terrier jest podatny na zaburzenia naczyń krwionośnych w wątrobie, zwane Dysplazją Mikronaczyniową.

Nie są hipoalergiczne

Yorkshire terrier jest bardzo popularną rasą z wielu powodów, między innymi ze względu na swój uroczy wygląd, łatwość pielęgnacji i hipoalergiczność. Wielu niedoszłych właścicieli wybiera tę rasę ze względu na jej hipoalergiczne właściwości, ale pozostaje pytanie – czy rzeczywiście jest ona hipoalergiczna? Czytaj dalej, aby się tego dowiedzieć. Poniżej wymieniono kilka kwestii, które należy rozważyć przed kupnem swojego pierwszego Yorkshire teriera.

Potrzebują zdrowego i dobrze zbilansowanego posiłku

Prawidłowy posiłek dla Yorkshire teriera musi uwzględniać stan zdrowia rasy, poziom aktywności, wielkość i wagę psa. Yorkshire Terrier potrzebuje białka, tłuszczów, węglowodanów i innych składników odżywczych do wykonywania swoich normalnych funkcji, w tym do produkcji nowych komórek skóry i sierści. Te niezbędne składniki odżywcze przenoszą również tlen i substancje odżywcze we krwi. Jeżeli Yorkshire ma cukrzycę lub inne problemy zdrowotne, należy podawać mu karmę oszczędzającą receptory insulinowe.

Dobrze reagują na szkolenie z zakresu posłuszeństwa

Szkolenie posłuszeństwa dla Yorkshire terierów może uratować im życie. Moja 12-miesięczna Yorkshire Terrier, Lucy, nigdy nie szczekała w naszym domu, przychodziła na zawołanie i uwielbiała spędzać z nami czas. Dobrze zareagowała na szkolenie z posłuszeństwa przed wystawą psów, a nawet wzięła udział w kilku pokazach. Warto było poświęcić czas i pieniądze na szkolenie Lucy. Dobrze reagowała nawet na psie przysmaki!

 

Podobne