Solare – Yorkshire Terrier

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Yorkshire terrier. Nasze psy wychodzą z hodowli z rodowdem i pewnym pochodzeniem.

Czy yorkshire terrier nadaje się do życia w mieszkaniu?

 

York to dobry wybór do mieszkania. Nie szczekają i nie wydzierają się nadmiernie, a są na tyle małe, że nie zmęczą się podczas ćwiczeń w domu. Yorki nie są idealnymi zwierzętami do mieszkań. Mają tendencję do szczekania, ale można to łatwo skorygować dzięki odrobinie treningu. Yorki są na ogół psami niewymagającymi, które tolerują niewielki hałas.

Yorkshire teriery są inteligentne

Yorki są znane z tego, że są bardzo inteligentne. Ostatnie badania przeprowadzone przez organizację The Smart Canine wykazały, że Yorki zajęły 34. miejsce wśród 100 ras pod względem poziomu inteligencji. Zremisowały z puli i uplasowały się tuż za Chesapeake Bay retriever. Papillion, sznaucer miniaturowy i Pomeranian to jedyne rasy, które uplasowały się wyżej niż Yorkshire. Yorki są w stanie nauczyć się nowego polecenia po piętnastu lub dwudziestu powtórzeniach.

Są chętne do zabawy

Jeśli prowadzisz intensywny tryb życia, Yorkshire terrier będzie pasował do Twojego życia i idealnie nadaje się do mieszkania. Te chętne do zabawy psy wymagają codziennej pielęgnacji i są bardzo aktywne. Mimo to można je wyszkolić, aby szczekały tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Są doskonałymi psami stróżującymi dla mieszkańców mieszkań, ponieważ nie przeszkadza im hałas i duża uwaga. Mogą również dobrze żyć w mieszkaniu z dzieckiem, jeśli zostaną odpowiednio uspołecznione.

Są łatwe w utrzymaniu

Ta mała rasa psów jest uważana za jedną z najbardziej niewymagających psów dla mieszkańców mieszkań. Sierść o niskim poziomie linienia sprawia, że są łatwe w pielęgnacji. Ponadto umiarkowana potrzeba ruchu sprawia, że psy te są doskonałym wyborem dla osób mieszkających w mieszkaniu. Ze względu na swoje niewielkie rozmiary i brak linienia nadają się do mieszkania i są wspaniałymi towarzyszami. Ich kochające osobowości sprawiają, że są odpowiednimi zwierzętami dla osób mieszkających w mieszkaniach, które nie mają zbyt wiele przestrzeni.

Przeczytaj:  Jaki charakter ma yorkshire terrier?

Są tolerancyjne na hałas

Być może zastanawiasz się, czy Yorkshire teriery nadają się do mieszkania w mieszkaniu. Chociaż generalnie tolerują one hałas, nie nadają się do mieszkania z małym dzieckiem. Jeśli masz noworodka, być może warto rozważyć adopcję psa innej rasy. Yorkshire terrier to wspaniałe zwierzę do mieszkania, ale trzeba wziąć pod uwagę poziom hałasu, jaki może powodować.

Dobrze dogadują się z dziećmi

Jeśli szukasz zwierzaka, który dobrze dogaduje się z dziećmi, rozważ psa rasy Yorkshire terrier. Psy tej rasy są bardzo czułe i uwielbiają spędzać czas z ludźmi. Dzieci z pewnością to docenią, podobnie jak inne zwierzęta domowe. Możesz jednak unikać trzymania mniejszych Yorków z dużymi psami. Duże psy mogą przypadkowo nadepnąć na mniejszego psa. Ponadto duże psy mogą być zbyt agresywne dla małego Yorka, co może doprowadzić do wypadku.

Są podejrzliwe w stosunku do obcych

Mały Yorkie to bardzo aktywny pies, który zawsze jest żądny przygód. W przeciwieństwie do większości innych ras, są one dość podejrzliwe w stosunku do obcych i mogą szczekać na wszystko, co je zdenerwuje. Pomimo niewielkich rozmiarów, Yorki są w głębi duszy dużymi psami, dlatego też, jeśli chcesz uniknąć niepożądanych zachowań, będą potrzebowały szkolenia w zakresie wyznaczania granic i socjalizacji. Yorkshire teriery są bardzo kochane, ale ich szczekanie na dziwne dźwięki lub intruzów może wywoływać niepokój i stres.

 

Podobne