Solare – Yorkshire Terrier

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Yorkshire terrier. Nasze psy wychodzą z hodowli z rodowdem i pewnym pochodzeniem.

Czy występuje black yorkshire terrier?

Być może zastanawiasz się: Czy istnieje czarny Yorkshire terrier? Odpowiedź brzmi: tak! Te urocze, małe pieski występują w szerokiej gamie kolorów, są hipoalergiczne i długowieczne. W tym artykule dowiesz się o kilku innych powodach, dla których warto wybrać Yorka zamiast innych psów.

Yorki są dostępne w wielu kolorach

Bez względu na to, czy wolisz sierść czekoladową, opaloną czy czarną, znajdziesz ją u Yorków. Choć większość Yorków zaczyna od koloru czarnego i opalonego, istnieją cztery podstawowe kolory i ich kombinacje. Oprócz czarnego i opalonego, Yorki występują także w kolorach wątrobianym, sobolowym, merle i pręgowanym. Wszystkie te kolory są charakterystyczne dla rasy Yorkie i z łatwością znajdziesz taki, który będzie pasował do wystroju Twojego domu.

Pierwszym kolorem, który zauważysz u Yorków, jest kolor podstawowy. Yorki Parti mają sierść częściowo niebieską, częściowo brązową, a ich twarze mają długą kępkę włosów na twarzy. Te Yorki są uważane za odrębną rasę, ale są tak samo figlarne jak inne Yorki. W rzeczywistości niektóre Yorki mają trzy różne kolory sierści. Dowiedz się więcej o charakterystyce yorkshire terrier z tego artykułu: https://zwierzaki.pl/yorkshire-terrier

Są hipoalergiczne

Jeśli szukasz psa, który jest hipoalergiczny, rozważ Yorkshire Terriera. Psy te są znane ze swoich hipoalergicznych właściwości, dzięki czemu są idealne dla właścicieli cierpiących na alergie. Najczęstszymi przyczynami alergii u zwierząt domowych są sierść i oddychanie. Jednak hipoalergiczne cechy czarnego Yorka sprawiają, że jest on idealnym zwierzęciem dla osób z alergiami. Są one również hipoalergiczne, co oznacza, że możesz cieszyć się ich wspaniałym temperamentem i uczuciem bez obaw o alergie.

Psy te są hipoalergiczne i są wspaniałymi towarzyszami, dzięki czemu doskonale nadają się dla osób z alergią. Yorkshire teriery, należące do grupy toy terrierów, są stosunkowo małe i mają duże możliwości adaptacyjne. Nie gubią sierści i wytwarzają jej bardzo niewiele. Dobrze dogadują się z dziećmi, więc upewnij się, że odpowiednio je wytresujesz. Przed wyborem Yorka należy jednak wziąć pod uwagę rodzaj rodziny.

Przeczytaj:  Jakie są podobne rasy do yorkshire terrier

Są długowieczne

Yorkshire terrier to starożytna rasa pochodząca z Anglii. Powstała w wyniku celowego krzyżowania różnych terierów. Najwcześniejsze udokumentowane pojawienie się Yorkshire teriera miało miejsce pod koniec XVIII wieku, kiedy to do Anglii przybył pies tkaczy ze Szkocji. Waterside Terriery były małe i niebieskoszare, ważyły od sześciu do dwudziestu funtów.

Teriery te są znane z dużej tolerancji na zimno i często są nieśmiałe w stosunku do dzieci. Dobrze dogadują się z innymi psami i kotami, ale mogą nie nadawać się do życia w mieszkaniu. Mimo że psy tej rasy są zazwyczaj łatwe do przyuczenia w domu, mogą być uparte, jeśli chodzi o naukę załatwiania się do nocnika. Yorkshire terrier nie potrzebuje dużo miejsca do ćwiczeń i jest również podatny na lęk separacyjny.Podobne