Solare – Yorkshire Terrier

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Yorkshire terrier. Nasze psy wychodzą z hodowli z rodowdem i pewnym pochodzeniem.

Yorkshire terrier – kiedy pierwsze strzyżenie

Jeśli Twój Yorkshire terrier jest gotowy na nowy wygląd, nadszedł czas na jego pierwsze strzyżenie. Istnieje kilka rodzajów strzyżenia, które możesz mu zaproponować. Możesz wykonać strzyżenie krótkie lub średnie. Włosy są spiętrzone od podstawy uszu do jednej strony twarzy, spotykając się pod brodą. Na czole włos jest krótki i związany w węzeł, co ułatwia psu dostrzeżenie Cię.

Wystrzałowe strzyżenie Yorków

Zastanawiasz się nad strzyżeniem swojego Yorka? Nie jesteś sam! Wiele Yorków jest strzyżonych na pokaz. Te stylowe fryzury są niezwykle popularne. Niezależnie od tego, czy chcesz, aby Twój Yorkie wyglądał jak miś, czy jak mini Chewbacca, te fryzury będą pasować do Twojego stylu. Fryzura wystawowa dla Yorka może być trudna do osiągnięcia, ale w ostatecznym rozrachunku jest tego warta.

Strzyżenie na lwa

Jeśli chcesz zapewnić swojemu Yorkshire Terrierowi super słodką fryzurę, rozważ cięcie na lwa. Strzyżenie na lwa jest doskonałym rozwiązaniem dla psów o gęstej sierści, ponieważ sprawia wrażenie lwiej grzywy. Jest to fryzura, w której sierść psa jest golona krótko na tułowiu i długo na szyi i głowie. Wielu groomerów może nawet przyciąć ogon, aby wyglądał jak lwia grzywa.

Strzyżenie sznaucera

Bardzo ważne jest odpowiednie strzyżenie Yorkshire teriera, a podczas trymowania należy zwrócić szczególną uwagę na okolice twarzy. Jeśli nie będziesz regularnie przycinać sierści, może ona zasłaniać oczy, dlatego pamiętaj, aby przycinać grzywkę w tym miejscu. To, jakie strzyżenie wybierzesz, zależy także od Twojego stylu życia. Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, możesz zdecydować się na krótkie cięcie. Jeżeli mieszkasz w chłodniejszym klimacie, możesz zdecydować się na golenie. Z kolei jeśli planujesz wystawiać swojego Yorkshire terriera, musisz wziąć pod uwagę długość jego sierści.

Przeczytaj:  Jakie są dobre zabawki dla yorkshire terrier

Strzyżenie westie

Strzyżenie Yorkshire terriera jest bardzo ważne dla jego dobrego samopoczucia, ale jeśli nie wiesz od czego zacząć, pamiętaj o kilku podstawowych krokach. Pierwszym krokiem jest określenie rodzaju strzyżenia, jakie zamierzasz wykonać u swojego szczeniaka. Jeśli zdecydowałeś się na strzyżenie typu Puppy Cut, zacznij od zgolenia okrywy włosowej z uszu i przycięcia włosów na twarzy. Idealna jest krótka, zaokrąglona fryzura o odpowiedniej długości, ale dłuższa sierść wymaga więcej zabiegów pielęgnacyjnych.

Trymowanie całego ciała

Trymowanie całego ciała Yorka może być świetnym sposobem na nadanie mu profesjonalnego wyglądu. Chociaż Yorki rodzą się z krótką sierścią, odrasta ona po około 12 miesiącach, a w niektórych przypadkach nawet wcześniej. Najlepszym sposobem na wykonanie tej pracy jest postawienie Yorka na stole na wygodnej wysokości. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do wszystkich części ciała, a ponadto łatwiej będzie Ci uprzątnąć ścięte włosy.

Pielęgnacja Yorkshire terriera

Jeśli Twój Yorkshire terrier ma długą sierść, możesz ją przyciąć, aby nadać jej ładny wygląd. Jeśli wolisz krótszą fryzurę, możesz zdecydować się na strzyżenie. Jest to popularna opcja wśród właścicieli Yorkshire terrierów, ponieważ jest ona znacznie łatwiejsza w utrzymaniu i nie wymaga tak częstego szczotkowania. Ponadto, krótka fryzura nie wymaga tak wielu zabiegów pielęgnacyjnych jak dłuższa sierść, która wymaga regularnego kąpania Yorkshire teriera. Aby utrzymać sierść psa w czystości, możesz również stosować preparaty bez spłukiwania.

 

Podobne