Solare – Yorkshire Terrier

Od lat zajmujemy się hodowlą psów Yorkshire terrier. Nasze psy wychodzą z hodowli z rodowdem i pewnym pochodzeniem.

Jak chronić przed kleszczami yorkshire terrier

Możesz zrobić kilka rzeczy, aby chronić swojego Yorka przed kleszczami. Jedną z opcji jest użycie sprayu do sierści, zastosowanie boraksu, ziemi okrzemkowej, sody oczyszczonej lub spłukiwanie w toalecie. Nie powinieneś jednak nigdy zgniatać ani zdrapywać kleszcza, ponieważ może to spowodować przeniesienie choroby. Lekarz weterynarii może również chcieć zbadać kleszcza, jeśli istnieje podejrzenie, że przenosi on chorobę.

Spray do sierści bez spłukiwania

Jeżeli chcesz uchronić swojego Yorkshire Terriera przed kleszczami, musisz użyć sprayu do sierści bez spłukiwania. Spray ten jest często skuteczny i powinien być stosowany co najmniej raz w miesiącu. Można również zakupić środki odstraszające kleszcze i komary. Produkty te są jednak często produkowane z użyciem substancji chemicznych, co może uczulić Twojego psa. Zamiast tego poszukaj naturalnych alternatyw, takich jak spraye do sierści bez spłukiwania, które zawierają olejki eteryczne.

Kleszcze są irytującym pasożytem, który żyje w obszarach zalesionych. Lubią wysoką trawę, obumarłe liście, paprocie i inne ciepłe miejsca. Zwierzęta te mogą przenosić choroby na ludzi, w tym boreliozę. Należy również prać ubrania psa w detergencie o temperaturze 60 stopni. Kleszcze przyczepiają się również do ubrań. Dlatego należy dokładnie wyprać ubranie.

Ziemia okrzemkowa

Stosowanie ziemi okrzemkowej na sierść Twojego Yorka zapobiegnie ugryzieniu psa przez kleszcze. Ten naturalny składnik jest skuteczny w zwalczaniu pcheł i kleszczy, a także innych szkodników. Ziemia ta ma wiele zalet, takich jak wspomaganie zdrowia układu pokarmowego i usuwanie pasożytów wewnętrznych. Zawiera 85% krzemionki, ważnego minerału śladowego niezbędnego dla zdrowych kości, chrząstek i ścięgien. Jest również korzystna dla serca, ponieważ przyczynia się do jego ogólnego dobrego stanu.

Chociaż nie jest to niezawodne rozwiązanie, ziemia okrzemkowa jest skutecznym środkiem odstraszającym kleszcze u wielu psów. Ten naturalny składnik składa się z maleńkich okrzemek, które są mikroskopijnymi stworzeniami morskimi, pozostawiającymi na dnie oceanu porowate skorupki. Kiedy te muszle ulegają rozkładowi, tworzą proszek, który jest silnym środkiem odstraszającym.

Przeczytaj:  Czy występuje black yorkshire terrier?

Soda oczyszczona

Stosowanie sody oczyszczonej w celu odstraszenia kleszczy u Twojego Yorka może wydawać się świetnym pomysłem, ale może mieć toksyczne skutki uboczne. Jej poziom toksyczności wynosi od 10 do 20 gramów na kilogram lub około 22 do 44 gramów na funt masy ciała. Łyżeczka sody oczyszczonej waży około czterech gramów, więc trzy czwarte małego pudełka wystarczy, aby jeden dziesięciokilogramowy pies poczuł się toksycznie. Aby uzyskać ten sam efekt u 50-kilogramowego psa, potrzeba od czterech do ośmiu uncji octu.

Oprócz naturalnego środka przeciwpchelnego, domowej roboty mieszanka sody oczyszczonej i wody może również pomóc w zabiciu pcheł. Chociaż nie udowodniono, że zabija ona pchły, może pomóc Twojemu Yorkowi poczuć się lepiej. Możesz również użyć tej mieszanki do czyszczenia misek i innych powierzchni Twojego psa. Ponieważ pasta ma właściwości ścierne, pomaga usuwać przywierające do nich resztki jedzenia i inne zanieczyszczenia.

Boraks

Kiedy po raz pierwszy kupujesz swojego Yorkshire terriera, lekarz weterynarii może zalecić stosowanie boraksu jako metody zwalczania pcheł. Niestety, w Internecie można znaleźć wiele złych informacji na ten temat, w tym twierdzenia, że boraks jest nieszkodliwy dla małych dzieci i zwierząt domowych. Boraks to substancja chemiczna, która pochodzi z tego samego pierwiastka co kwas borowy, ale ma zupełnie inne właściwości. Oto, co należy wiedzieć przed wypróbowaniem tej metody.

Po pierwsze, musisz wiedzieć, że kleszcze preferują gęste listowie. Boraks jest doskonałym środkiem odstraszającym kleszcze. Nałożony na sierść psa powoduje odwodnienie pcheł znajdujących się w sierści. Boraks zabija również pożyteczne owady, które żywią się martwą materią roślinną, napowietrzają glebę i polują na szkodniki. Oznacza to, że wiele pożytecznych owadów na Twoim podwórku zginie.

Podobne